Siatkarskie nowości

Wszystkie nowinki w świecie siatkówki

Login Form

Niedziela z PlusLigą: Jastrzębski Węgiel - Cuprum Lubin 3:1

Niedziela z PlusLigą: Jastrzębski Węgiel - Cuprum Lubin 3:1W meczu XXIV kolejki PlusLigi Jastrzębski Węgiel - Cuprum Lubin 3-2 (25:22, 18:25, 25:19, 25;21). MVP Stephen Boyer.

Mistrzowie Polski zainkasowali komplet punktów, ale nie przyszło to im łatwo. Ekipa z Lubina wysoko zawiesiła poprzeczkę. Pierwszy set rozpoczął się od prowadzenia Jastrzębskiego Węgla 5:2, ale rywale błyskawicznie odrobili straty wychodząc na prowadzenie 6:5. Zbyt długo się nim nie nacieszyli bo odpowiedź gospodarzy była piorunująca – pięć punktów z rzędu. Nic a nic nie zdeprymowało to ekipy trenera Pawła Ruska, która sukcesywnie zaczęła niwelować straty i doprowadziła do remisu 16:16. Za chwilę „Miedziowi” nawet wygrywali 19:17. Ostatnie słowo należało już jednak do jastrzębian, którzy zwycięsko zakończyli seta. Drugą partia rozpoczęła się od prowadzenie zespołu z Lubina 5:1. Po asie serwisowym Marcina Walińskiego Cuprum wygrywało 9:4. Jastrzębianie ruszyli w pogoń ale tylko na chwilę udało się im zniwelować straty do dwóch „oczek”. Na więcej ekipa z Dolnego Śląska już nie pozwoliła. Mocno podrażnieni takim obrotem sprawy mistrzowie Polski rozpoczęli partię numer trzy od trzypunktowego prowadzenia, które sukcesywnie powiększali. Rywale nie mieli już skutecznej recepty na powstrzymanie rozpędzonych jastrzębian. Ci IV seta rozpoczęli od prowadzenie 3:0 w czym duża zasługa świetnie dysponowanego w polu serwisowym Tomasza Fornala. Odpowiedź zespołu z Lubina była jednak natychmiastowa. Tym razem świetnie zagrywał Masahiro Sekita i to goście wygrywali 7:3, Jastrzębianie nie pozwoli jednak rozwinąć skrzydeł rywalom doprowadzając do remisu 8:8, a za chwilę już zdecydowanie przejęli inicjatywę (12:9, 14:10, 21;16) i losy meczu były już praktycznie rozstrzygnięte.